معرفی شرکت

درباره ما

شرکت گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان

شرکت توسعه فراگیر فولاد خوزستان در تاریخ 1392/10/26 با سرمایه ده میلیارد ریال به صورت سهامی خاص و با رویکرد انجام فعالیت در زمینه های بازرگانی به منظور تامین مواد اولیه و کمکی تولید فولاد و همچنین صادرات محصولات شرکت فولاد خوزستان ( به عنوان سهامدار عمده) تاسیس شده است.
در ابتدای سال 1393 با توجه به سیاستهای توسعه ای شرکت فولاد خوزستان و تحقق اهداف استراتژیک در راستای تامین پایدار مواد اولیه، اقدام به سرمایه گذاری و خرید سهام دو شرکت سنگ آهن مرکزی و صنعت فولاد شادگان شد. با گسترش سرمایه گذاری ها،سهامدار عمده جهت افزایش بهره وری، رقابت پذیری، چابکی و در نهایت افزایش سود آوری ، تصمیم به ایجاد هلدینگ سرمایه گذاری به منظور برنامه ریزی و مدیریت شرکت های تابعه برای تحقق اهداف و چشم انداز مجموعه گرفت. بدین ترتیب شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان در سال 1395 با سیاست گذاری های صورت گرفته، در کنار فعالیت های بازرگانی، برنامه ریزی های لازم جهت مدیریت یکپارچه و نوین شرکت های تابعه با هدف هم افزایی را آغاز نمود.
در این راستا مالکیت سایر شرکت های تابعه فولاد خوزستان شامل شرکت ایده پردازان صنعت فولاد و شرکت فرهنگی ورزشی آینده سازان فولاد خوزستان به این شرکت منتقل شد. علاوه بر این سهام شرکت های مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب و گنجینه پردیس در سال 1395 خریداری شد و شرکت بیمه تامین آتیه فراگیر ایجاد گردید.
در سال 1397 نام شرکت به گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان تغییر یافت و در جهت تمرکز بیشتر بر مدیریت شرکت های تابعه و افزایش بهره وری سرمایه گذاری ها، سایر فعالیت های غیر مرتبط به شرکت های دیگر واگذار شد. هم اکنون این هلدینگ در 11 شرکت بالغ بر ده هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.

فعالیت ماموریت چشم انداز ارزش های سازمانی اهداف کلان

به عنوان شرکت هلدینگ فولاد خوزستان می باشد و این شرکت به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری در صنعت فولاد فعالیت می کند.

کنترل مالی و استراتژیک شرکتهای تابعه و راهبری گروه فولاد خوزستان

سرمایه گذاری و کسب حداکثر ارزش برای ذینفعان ازطریق نظارت بر عملکرد شرکت های تابعه گروه فولاد خوزستان
بنگاهی پیشتاز در کلاس جهانی در توسعه و سودآوری، با عرضه محصولات و خدمات رقابتی با اولویت زنجیره فولاد
 حفظ کرامت و منزلت انسانی ، رعایت مصالح عمومی وتقویت روحیه مشارکت جمعی، برقراری نظم و انضباط در محیط کاری جهت آرامش و آسایش کارکنان

نظارت بر شرکت های تابعه، توسعه فعالیت ها و کسب منفعت از زنجیره ثروت فولاد، مدیریت بهای تمام شده، مدیریت ریسک تامین مواد و خدمات، ساماندهی و ایجاد هماهنگی بین شرکت های تابعه، کسب درآمد از خارج مجموعه، چابک سازی و افزایش توان رقابت پذیری،افزایش ثروت و بالا بردن ارزش سرمایه

لینک های مرتبط

1
شرکت های تابعه
1
گواهینامه ها
1 +
پرسنل مجموعه
2024